•  
  •  
  •  
  •    
  •   
  •  
  •  

Haberler

Son Eklenenler

Vizyondakiler

Gelecek Program

TV'dekiler

Sosyal ağlarda takip et!
Korku tünelini facebookta takip edin Korku tünelini twitterda takip edin
Film kritik listesi
Iste serinin 4. ve benim için en ironik filmi…

Evet, açik açik söylüyorum ki sevmedigim bir serinin bir filmi yüzünden adeta bütün düyayi (abartmiyorum) karsima aldim. IMDB’ymis, sinemalar.com’mus farketmez, sanki “ben tek, siz hepiniz” seklinde maç yapiyoruz.

Serinin açik ara en iyi filmine, serinin en kötü filmi diyen bir kitlenin altindan kalkmam gerekiyor galiba, karda açan kardelen çiçegi gibiyim yemin ediyorum.

Evet israrla söylüyorum, serinin en iyi filmi bu olmus. Çünkü bir hikaye var, salak salak olaylar olmuyor bu bir, ikincisi ise 3 filmdir bagira bagira söyledigim “biraz gerilim be abi, biraz heyecan katin suna, bööö diye korkutma nereye ka ...
Bu kez izleyenlerin bir türlü ortak bir fikre varamadigi The Wicker Man (Lanetli Ada) filmiyle karisinizdayim efendim. Evet bir ortak kani yok, geneli iyi ya da kötü diyor da yok. birileri nefret ediyor, birileri çok güzel buluyor... Hep ilimli tavrimla bilinmisimdir. Yine öyleyim...

......
......
......


Neyse biz isimize bakalim; daha evvel yani 1973 yilinda çekilmis olan filmin aynisi konu olarak. isim olarak da ayni.. ayni film iste özetle. 73 yapimi filmi izlememisseniz ve film hakkinda hiçbir sey bilmeden izlerseniz eger; konu gayet orijinal gelecektir size. Oyuncu seçimleri gayet güzel olmus. Vermek istedigi duyguyu veriyor bence film. film ...
Serinin ikinci filmiyle karsi karsiyayiz.

Hemen hemen ilkinin aynisi gibi görünse de aslinda bazi degisiklikler var. Ancak sanirim bu degisiklikler genel itibariyle begenilmemis. Zira Wrong Turn 1'in imdb puani 6 iken Wrong Turn 2'nin puani 5,5. Peki ama neden? Bunu daha sonra konusacagiz simdi hemen filme geçelim:

Oyunculuklar vasat.

Evet çok düz ve basit konustum galiba ama öyle, filmde çok fazla oyunculuk ihtiyaci olan sahne yok, olanlarda ise durumu kurtarabilen bir kadro var, bunun haricinde oyunculuktan bahsedilecek bir olay yok.

Film çekimleri güzel olmus, enteresan ölümler, parçalanmalar falan var.  Mekanlar ise birinci filmin deva ...
Iste serinin ilk filmi…

Devaminin gelecegi zaten belliydi.

Issiz bir yolda kaza yapan iki araç içindeki gençlerin kader ortakligini anlatiyor film özetle. Tövbe estagfurullah böyle garip garip yaratiklara kucak dansi yapmak zorunda kaliyorlar.

Filmde; daha sonralardan pek benimsedigimiz 2 dizi olan Dexter ve Entourage’dan iki karakter var. Dedektin Quin (Dexter’da) ve Sloan (Entourage).

Sloan’i ben her halükarda begenirim zaten onda bir sorun yok. Oyunculuk kisminda onu pek elestiremem, içim el vermez.

Artik filmden bahsedebiliriz sanirim;

konu; öyle pek ahim sahim “aman Allah’im” bir konu degil. yaratici b ...
Tod Williams'in yönetmenligini yaptigi basrollerinde Brian Boland, Sprague Grayden, Molly Ephraim, Micah Sloat ve Katie Featherston'in paylastigi 2010 yili ABD yapimi film genç bir çiftin basindan geçen paranormal olaylari anlatiyor.

Kristi ve Daniel'in bir ogullari yeni dünyaya gelmistir ve bu Daniel'in 2. evliligidir. Yeni bir hayata baslamak için Daniel'in ilk evliliginden olan kizi Ali'yle birlikte müstakil evlerine tasinirlar. Bir gece disardalarken evleri alt üst edilmistir, bebek odasi hariç evin her kösesine saldirilmistir ama hiçbir sey çalinmamistir. Bunun üzerine Daniel evin her kösesine kamera yerlestirir ve kayit eder. Baslarda bunu kisisel bir intikam olarak algi ...